Header Image

Хто такий Tech рекрутер і як ним стати

06.01.2022

Від правильно підібраних працівників залежать бізнес-результати будь-якої компанії. Особливо це актуально для сфери IT, яка стрімко набирає обертів. Попит на IT-фахівців зростає, а разом із ним і затребуваність тих, хто їх шукає. Все більше і більше запускається курсів для бажаючих перейти в IT сферу, і попит зростає не лише на розробників, а й на рекрутерів. Проте, не всі чітко розуміють хто є хто у напрямку підбору персоналу.

Часто зустрічаються вакансії «Sourcer» («сорсер») – це спеціаліст, який відповідає за пошук кандидатів та первинний контакт з ними, наповнення воронки рекрутингу.

IT Recruiter працює як з технічними, так і нетехнічними позиціями. Не рідко на столі цього фахівця виявляються окрім заявок на підбір розробників, заявки ще ще й на SMM-менеджерів, контент-менеджерів, дизайнерів, інтернет-маркетологів, бізнес-аналітиків тощо. За описом цієї посади на Glassdoor ІТ-рекрутер несе відповідальність за обробку всіх аспектів процесу найму професіоналів у галузі інформаційних технологій. Він розробляє творчі та новаторські стратегії для пошуку талантів, розгортає інформаційні кампанії, взаємодіє з талантами, а також перевіряє біографічні дані. Він працює з менеджерами, що наймають, над уточненням посадових інструкцій, щоб краще відобразити профіль ідеального кандидата. Він рекомендує ефективні інструменти та стратегії найму. Він бере активну участь у переговорах і допомагає зробити відповідному кандидату остаточну пропозицію.

Technical Recruiter це той спеціаліст, котрий займається підбором кадрів на технічні вакансії. Він постійно контактує з IT-фахівцями, проводить співбесіди та забезпечує компанію якісними кадрами. Для цього Tech рекрутер зустрічається з членами керівництва та наймаючими менеджерами, виявляє вимоги до відкритих вакансій, потім шукає висококваліфікованих кандидатів, спонукаючи їх подавати заявки на доступні вакансії. Tech рекрутер також бере участь у процесі співбесіди та оцінює технічні знання потенційних співробітників. Після прийому працювати він допомагає забезпечити належне оформлення документів.

Багато співробітників, які займають посаду Tech рекрутера, мають ступінь бакалавра в галузі управління персоналом або в галузі технологій. Бажана професійна сертифікація у сфері людських ресурсів (PHR). Часто для цієї позиції потрібен IT background. Ефективність роботи на цій посаді значною мірою залежить від навичок міжособистісного спілкування, організації та здатності залучати найкращі таланти. Особи з глибоким розумінням потреб компанії та спеціалізованим розумінням технічних позицій, як правило, досить успішні на посаді Tech рекрутера.

Роль рекрутера в IT

Рекрутер — це перша людина в компанії, з яким знайомиться новий співробітник. Можна сказати, що рекрутер — амбасадор бренду роботодавця, тому він має відповідати цінностям та місії компанії.

Щоб у кандидата залишилися приємні враження від співбесіди, рекрутер має завжди витримувати рівень спілкування, незалежно від того, з ким він спілкується – з топ-менеджером чи з молодим фахівцем. Роль рекрутера — відбирати найкращих кандидатів, виборювати таланти, витримуючи конкуренцію, при цьому підтримувати високий імідж компанії.

Чим займається Tech рекрутер

Робота Tech рекрутера починається з моменту відкриття вакансії та закінчується підписанням оффера (трудового договору), та включає:

  • створення портрета кандидата;
  • розробку стратегії пошуку;
  • опис та публікацію вакансії;
  • пошук кандидатів;
  • аналіз резюме кандидата та його портфоліо;
  • хедхантінг;
  • підготовку та проведення співбесід;
  • підготовку звітів за результатами співбесіди;
  • збирання та перевірку рекомендацій;
  • презентацію умов співпраці людині, яка пройшла всі етапи відбору;
  • складання офферу.

Далі робота з новим членом команди переходить до HR-фахівця. Хоча в деяких компаніях етап знайомства нового співробітника з командою та процесами також належить до обов’язків рекрутера.

Що потрібно, щоб стати Tech рекрутером?

Tech рекрутер повинен розуміти, як працює проект, в який він шукає людей, які технології там використовуються, і вміти пояснити це кандидату. Він повинен мати технічну підкованість на достатньому рівні: розуміти специфіку роботи кожної окремої спеціальності, функціоналу, розумітися на термінах та інструментах. Іноді спілкування з Tech рекрутером може нагадувати технічну співбесіду.

Топ-10 навичок ідеального Tech рекрутера:

  1. Навички міжособистісного спілкування та комунікація;
  2. Стресостійкість та багатозадачність;
  3. Цифрова грамотність та навички сорсингу;
  4. Уміння вести переговори та домовлятися;
  5. Емпатія, розуміння людей та їх вчинків;
  6. Критичне мислення;
  7. Вміння швидко адаптуватися до змін;
  8. Ефективний тайм-менеджмент;
  9. Володіння англійською мовою не нижче за рівень Intermediate;
  10. Логіка та вміння будувати причинно-наслідкові зв’язки.
Зарплата та кар’єрні перспективи

Tech рекрутер може працювати в штаті на одному проекті, аутсорсі на різних проектах або на фрілансі. Залежно від досвіду, фахівці бувають 3 рівнів – Junior, Middle, Senior.

  1. Junior — рекрутер-початківець. Має мінімальний досвід роботи, не може опрацьовувати одночасно багато вакансій.
  2. Middle — має 3-4 роки досвіду роботи. Здатний одночасно закривати кілька вакансій. 
  3. Senior — великий досвід роботи у різних компаніях. Говорить однією мовою з кандидатами та закриває найскладніші позиції. 

За даними Glassdoor середня заробітна плата Technical Recruiter у США становить 54 500 $ / на рік *, це приблизно 4 500 $ / на місяць. В Україні середня заробітна плата такого спеціаліста рівня Middle становитиме 240 000 грн./рік**, це 20 000 грн./місяць. (740 $ / на місяць). Стартувати у професії можна з 500 $ / на місяць.

* оцінка базується на даних 9064 заробітних плат, наданих Glassdor анонімно від співробітників, які займають посаду Technical Recruiter, update 28/11/2021

** оцінка базується на даних 6 заробітних плат, наданих Glassdor анонімно від співробітників, які займають посаду Technical Recruiter, update 28/11/2021

Tech рекрутери можуть розраховувати на горизонтальне професійне зростання. Конкурентну перевагу дає глибоке розуміння IT-індустрії, нововведень та розробок, уміння говорити з кандидатом професійною мовою. Чим вище компетенції, тим вище заробітна плата. Наприклад, Technical Recruiter з досвідом роботи від 5 років та впевненим знанням англійської може претендувати на заробітну плату від 2500$/ на місяць. Заманливо, чи не так?

Заключення

Tech рекрутер – це дуже цікава професія. Вона буде цікавою людям, яким подобаються технології, а також тим, хто любить спілкуватися з іншими людьми. Професія Tech рекрутера вимагає від спеціаліста наявності гнучких навичок. Таких, як стресостійкість, комунікабельність та вміння знаходити спільну мову з кандидатом. Крім цього, щоб розуміти специфіку IT професій, рекрутеру необхідно бути технічно підкованим і розумітися на термінології. Якщо ви маєте високий рівень емпатії та комунікації, хочете одним з перших бути в курсі нових трендів IT-індустрії, тоді професія Tech рекрутера для вас.


Залишити відповідь