Header Image

Платформа для онлайн-навчання Unicraft

10.04.2020

Будь-яка компанія в певний момент свого життєвого циклу задається питанням про необхідність організувати систему навчання персоналу, і в сучасному світі не обійтися без LMS-систем. Система управління навчанням (англ. Learning management system, LMS) – це програмний додаток для адміністрування навчальних курсів в рамках дистанційного навчання (Вікіпедія). І я хочу познайомити вас з однією з таких систем – Unicraft.

Основні можливості LMS-системи Unicraft:

 • вбудований редактор курсів;
 • можливість створювати відео, аудіо та текстові уроки;
 • підтримка форматів курсів: SCORM 1.2, SCORM 2004, AICC і Tin Can;
 • можливість створювати індивідуальні навчальні програми для кожного користувача;
 • можливість управління окремими групами користувачів;
 • імпорт матеріалів з YouTube, Vimeo і Google Docs, підтримка діалогових тренажерів;
 • гейміфікація;
 • можливість стежити за успішністю співробітників;
 • імпорт користувачів і інтеграція з 1C, Бітрікс-24, SAP, Active Directory, AmoCRM.

Давайте знайомитися детальніше …

Для того, щоб вивчити можливості LMS-системи зсередини, слід подати заявку на сайті unicraft.org Вас попросять вказати хто буде навчатися на платформі (співробітники, клієнти, студенти і школярі, інші) та контактні дані.

Через деякий час, на зазначену email адресу буде наданий доступ, а ще зателефонує привітний менеджер для уточнення деяких деталей.

Після авторизації на платформі ви потрапите на Головну сторінку. Інтерфейс дуже простий і приємний. Я б акцентувала вашу увагу, тому що це важливий момент. На мою думку, Unicraft ідеально підійде компаніям малого і середнього бізнесу, для навчання виробничого і торгового персоналу. Саме в інтерфейсі Unicraft ваших співробітників нічого не буде відволікати від вивчення матеріалів курсу.

Зверніть увагу, що функціоналу платформи буде досить і для великих компаній.

Головна сторінка

На Головній сторінці платформи Unicraft ви побачите розділ «всі курси», де вже розміщені три курси з інструкціями по використанню сервісу в розділі «довідка про платформу». Тут Ви знайдете Посібник для адміністратора, співробітника і для тренера. Інструкції відповідають практично на всі питання для того, щоб ви легко запустили онлайн навчання.

За допомогою кнопки «Додати розділ», ви можете розділити напрями навчання і задати теми.

Налаштування платформи

На платформі є ролі: Адміністратор, Менеджер, Тренер і Студент. Залежно від того, яка роль у людини в системі, такі у нього і права.

Адміністратор – має повний необмежений доступ до всіх функцій платформи. Права: управління користувачами, групами, курсами, програмами, статистикою + можливості тренера і студента.

Менеджер – здійснює призначення на курси і програми, керує користувачами, статистикою в рамках групи, має можливості тренера і студента.

Тренер – перевіряє завдання + має можливості студента.

Студент – проходить курси і програми.

Як створити курс

Для того щоб створити новий курс необхідно натиснути кнопку «Створити курс». Вона розташована у верхньому правому куті на головній сторінці. Далі перед вами відкривається форма, на якій треба вказати назву курсу, дати опис і вибрати розділ, в якому він буде розташований. Також ви можете вказати автора, завантажити обкладинку курсу або ж вибрати її зі списку запропонованих.

Unicraft

Unicraft

Наповнення курсу

Наповнення курсу включає в себе дві основні опції: додавання уроку і додавання іспиту.

Найбільше часу ви будете проводити в розділі додавання уроку, тому що тут буде відбуватися процес формування матеріалів для навчання. Залежно від програми курсу ви можете додати матеріали у вигляді PDF, тексту, аудіо, відео або Google Docs. Також ви можете додати уроки в форматах Scorm і Iframe.

Для закріплення знань, отриманих при вивченні теоретичної частини курсу ви зможете створити тестування, або завдання для перевірки.

Текстовий урок досить простий в розміщенні і дозволяє розбавити лекційний матеріал ілюстраціями, схемами і посиланнями на додаткові матеріали. Також ви зможете прикріпити до уроку файли в якості додаткових матеріалів, вони будуть доступні для скачування.

Урок буде створений відразу після натискання кнопки «Зберегти».

Ви можете наповнювати уроки аудіо-файлами в форматі mp3, або взагалі створити аудіо курс.

Можливості роботи з відео на платформі також дозволяють створити повноцінний відео курс. Додати відео до уроку можна як файл у форматі mp4, так і завантажити за посиланням з YouTube або Vimeo.

Створення тесту

При формуванні тесту вам буде доступне створення питань трьох видів: відповідність, послідовність, вибір (одиночний / множинний).

«Відповідність» дуже цікавий формат тесту, тому що дозволяє викладачеві більшою мірою оцінити засвоюваність матеріалу. Щоб правильно відповісти на питання, учневі необхідно згадати весь пройдений матеріал і порівняти один варіант відповіді з іншим, щоб вибрати правильний.

Тип питання «Послідовність» дозволяє викладачеві перевірити запам’ятав учень правильний алгоритм дій / процесу / методу і т.п.

Крім того, ви зможете задати параметри виконання:

  – вказати мінімальний % проходження для тесту;

– встановити «стоп-урок», коли студент не зможе перейти до наступного уроку, якщо не здасть тест;

– обмежити кількість спроб проходження;

– задати вибірку питань, щоб за будь-якої нової спроби студенту показувало випадкову вибірку питань із загальної кількості.

У редакторі курсу ви також побачите розділи «Тренери» і «Студенти». Для того щоб призначити на курс студентів і тренерів вам необхідно переконатися що всі необхідні особи зареєстровані на платформі.

Розділ «Користувачі»

У цьому розділі відображаються всі користувачі, зареєстровані на платформі. Тут же у вас є можливість додати нових.

Зробити це можна двома способами:

 1. Натиснути на кнопку «додати користувача», і заповнити форму. Вказати: ПІБ, email, назву компанії, підрозділ, посаду, додати фото профілю і при необхідності коментарі.
 2. Скористатися кнопкою імпорт користувачів.

Unicraft

Unicraft дозволяє масово імпортувати дані користувачів, що значно прискорює процес підготовки і запуск онлайн навчання в компанії. На платформі є шаблон оформлення даних і інструкція як успішно виконати процедуру.

Unicraft

Розділ «Групи»

Ця опція стане в нагоді, якщо вам необхідно проводити навчання для різних підрозділів компанії, для співробітників різних компаній в складі одного Холдингу або провести донавчання окремої групи осіб.

Ви створюєте потрібні програми навчання і призначаєте групи співробітників, які повинні їх пройти. Актуально і для адаптації новачків.

Unicraft

Кожній групі є можливість призначити менеджера, програми навчання та окремі курси.

Розділ «Програми навчання»

У цьому розділі ви можете комбінувати створені курси за темами, напрямками та призначенням. Наприклад, в програмі навчання «Знайомство з компанією і введення в посаду» можна призначити курс «Історія компанії», «Стандарти компанії», «Правила роботи в інформаційному середовищі», «Робота з ERP-системою» і т.д.

Такий поділ значно спрощує процес корпоративного навчання співробітників та управління їх прогресом.

Розділ «Статистика»

Unicraft дає можливість дивитися звіт в досить широкому діапазоні параметрів:

– за назвою курсу видно загальну кількість студентів, скільки з них завершили навчання, їх прогрес і ефективність;

– по групах, прогрес і результат учнів в них;

Unicraft

– по окремих студентах.

Unicraft

Відгуки

Мотивація до навчання – важливий чинник в комплексній системі корпоративного навчання. Ваш курс може стати лідером серед учнів за одними тільки відгуками. Студенти можуть ставити оцінку курсу від 1 до 5 зірок, відзначати окремі вигоди і писати розгорнуті коментарі. А новим учням буде вельми цікаво почитати відгуки тих, хто вже завершив курс і чесно поділився зворотним зв’язком про його користь.

Unicraft

Висновок

LMS-система Unicraft – відмінне рішення для тих компаній, які хочуть швидко запустити онлайн-навчання співробітників, кому не потрібно багато опцій по типу лендінга під курс або інтеграція зі сторонніми сервісами. На платформі створити і запустити навчання можна протягом тижня, що особливо цінно в період динамічних змін, коли багато хто усвідомив, що без онлайн-технологій, налагоджених процесів і автоматизації – їх бізнес значно втрачає в ефективності.

Для отримання індивідуальної комерційної пропозиції просто зареєструйтеся на сайті, скажіть, що Ви дізналися про Unicraft від онлайн-школи DigitalHR Вікторії Сиротенко і отримаєте 2 місяці використання платформи в подарунок при річній передплаті.

Вигода може скласти від 5500 рос.руб. до 144 200 рос.руб. в залежності від тарифу, який вам необхідний на кількість користувачів.

 При реєстрації на платформі Unicraft отримаєте 2 місяці користування платформою в подарунок при річній підписці з промо-кодом DigitalHR

Зареєструватися

Найпопулярніший тариф включає:

Користувачів

100

Місце зберігання данних в хмарній версії, Gb

Безліміт

Створення курсів, тестів, екзаменів

+

Навчання на зазначених курсах

+

Статистика по навчанню

+

Глоссарій

Спеціальний розділ в системі, який дозволяє зберігати опис термінів, які використовуються в компанії. Користувач в будь-який момент може звернутися до цього розділу і прояснити незрозуміле слово.

+

Повідомлення

 Можна отримувати 45 типів повідомлень про різні події на платформі

+

Мобільний додаток (android/ios)

+

Перенесення даних з іншої платформи (включаючи статистику)

+

Багатомовність

+

Перевірка завдань, екзаменів

+

Обмін файлами

+

Програма навчання

+

Картотека співробітників

+

Корпоративне оформлення платформи

+

Вартість такого набору приблизно 95 000 рос.руб./рік, що в перерахунку на одного співробітника виходить 79 рос.руб. / міс.

На мій погляд – це смішна ціна за швидку адаптацію новачків, за системне підвищення кваліфікації співробітників, за прозорий контроль над якістю людського капіталу вашої компанії. 

Каталог ІТ рішень для HR: всі пропозиції партнерів


Залишити відповідь