Header Image

Опис бізнес-процесів

На Ваш запит ми розробимо для Вас будь-який бізнес-процес і опишемо його у вигляді регламентуючого документа.

Всі процеси будуть адаптовані під особливості Вашого бізнесу. Процедура опису бізнес-процесів займає від 2-х до 14 днів залежно від особливостей бізнесу та побажань Замовника. Роботи виконуються лише за 100% передоплатою.

Розробка та опис бізнес-процесів потрібні компанії для того, щоб знизити залежність від персоналу. Коли все прописано та правила зрозумілі всім співробітникам, то контролювати роботу по процесу набагато легше.

Бізнес-процес – це логічна послідовність дій людини (або кількох осіб) у колективі. Мета опису бізнес-процесу – аналіз та регламентація тих чи інших дій у колективі.

Опис бізнес-процесу – це опис послідовності дій співробітників при виконанні певних дій у графічному та текстовому вигляді з метою регламентації дій у колективі, аналізу та оптимізації їх послідовності.

Яка користь від опису бізнес-процесів?

Основна користь від наявності у компанії прописаних та зафіксованих у вигляді регламентуючих документів бізнес-процесів:

  1. Всі бізнес-процеси у схемі згруповані за результатом, важливим для кінцевого клієнта або для партнера компанії.
  2. Бізнес-процеси відображають послідовність та взаємозв’язки робіт, необхідні ресурси та умови виконання.
  3. Як ресурси зазвичай розглядають сировину, фінанси, людей, обладнання, інформаційні системи та ін.
  4. Поглянувши на схему бізнес-процесів, можна завжди оцінити їх з точки зору вартості для компанії та прибутку, який вони приносять.
  5. Співробітники розуміють своє місце, терміни, відведені для завершення завдань, критерії оцінки якості роботи.
  6. Компанія стає менш залежною від людського капіталу, так як вивчити алгоритм дій і «правила гри» може і новий співробітник, що прийшов на місце старого.
  7. За потреби, впровадження процесного підходу до управління (ISO, TQM, 6s) дозволяє підприємству претендувати на партнерства з компаніями-лідерами, конкурувати на світовому ринку.
  8. Маючи описані бізнес-процеси компанії, легше провести їхню автоматизацію.
  9. Легше оптимізувати діяльність компанії та легше вносити зміни в процеси для швидкого запуску до виконання.
  10. Легше тиражувати бізнес чи відкривати нові ефективні напрямки. Описані бізнес-процеси допоможуть перенести успішний досвід з однієї компанії в іншу, і, звичайно, це дозволяє швидше налагодити роботу нового напрямку.

Чи достатньо доказів для вас на користь необхідності описувати бізнес-процеси?

Для опису бізнес-процесів ми створюємо внутрішню робочу групу, до якої входять фахівці з потрібної сфери діяльності, ретельно аналізуємо процеси, що діють у вашій компанії, виявляємо всі позитивні аспекти та недоліки.

При описі процесів з’ясовується, що існуючий бізнес не є оптимальним за своєю суттю (наприклад, немає цільових показників, частина необхідної діяльності не виконується, а частина виконується не оптимальним способом, неправильна система мотивації, відсутній грамотний облік витрат). Отже, робочою групою пропонується оптимізація для того, щоб ваші співробітники працювали ефективніше і виконували поставлені бізнес завдання.


 

Приклад бізнес-процесу можна переглянути тут

Дивитись

Якщо залишилися питання — телефонуйте, із задоволенням відповімо.

Потрібна консультація